Rozhodčí Turistických závodů

Od sezóny 2007 musí být hlavní rozhodčí držitelem osvědčení (platí pro závody od Českého poháru výše). Je snaha do klíčových funkcí (stavitel, počtářská komise a vedoucí stanovišť) rovněž dosazovat proškolené osoby. To vše by mělo přispět k dodržování pravidel a vyvarování se chyb. Více proškolených rozhodčích napomůže hladkému průběhu turistického závodu a zamezí případným protestům. Vykonávat funkci hlavního rozhodčího může osoba s platným proškolením - kvalifikace H od věku 18 let.

Školení rozhodčích turistických závodů

Osnova školení
Poř. Téma Teorie Praxe
1. Turistický závod - obecné pojmy 0,5  
2. Beseda, zkušenosti účastníků   1
3. Systém Turistických závodů, postupový klíč 1  
4. Činnosti jednotlivých funkcionářů závodu 1  
5. Administrativa 0,5  
6. Turistické závody - kontrolní stanoviště, stavba trati 4 2
7. Propagace závodů 0,5  
8. Vyhodnocení závodů - výsledkové listiny, hlášení 0,5  
9. Test a pohovor 1  
  CELKEM 9 3

Školení organizuje Rada Turistických závodů z pověření Asociace Turistických oddílů mládeže a Klubu českých turistů.
Školení se mohou zúčastnit frekventanti, kteří mají o činnost rozhodčích Turistických závodů zájem. U frekventantů se předpokládá znalost poskytování první pomoci a laického ošetření život ohrožujících stavů.
Školení je celodenní.
Jako studijní materiál je vydán materiál "Školení rozhodčích - Turistický závod".
Na základě výsledků testu a pohovoru je frekventantovi udělena následující kvalifikace.

Kvalifikace rozhodčího ( K.R. )
H - Hlavní rozhodčí: opravňuje k vykonávání funkci hlavního rozhodčího závodu.
V - Vedoucí stanoviště: opravňuje k vykonávání funkce vedoucího jednotlivých kontrol (stanoviště) - je podřízen hlavnímu rozhodčímu.
R - Rozhodčí: opravňuje k vykonávání funkce rozhodčího na kontrole (stanovišti) - je podřízen vedoucímu stanoviště.

Přehled proškolených rozhodčích TZ včetně dosažené kvalifikace.

Rozhodčí proškolení 28.9.2016 v Brně

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
5/2016
R
Matoušková Kateřina
TOM Rokytná 409 Brno
6/2016 V
Pavelka David
TOM Rokytná 409 Brno
7/2016 V
Krátká Helena
TOM Rokytná 409 Brno
8/2016 V
Horká Gabriela
TOM Rokytná 409 Brno
9/2016 H
Slabáková Lenka       
Brno
10/2016 V
Bartošovská Miriam
Brno
11/2016 V
Svoboda Petr
Brno
12/2016 R
Böhmová Regína
TOM Rokytná 409 Brno
13/2016 V
Cídlová Hana
Brno
14/2016 H
Fojtíčková Hana
TOM Rokytná 409 Brno
15/2016 V
Otrubová Magda
TOM Rokytná 409 Brno
16/2016 V
Koukolová Pavla
TOM Rokytná 409 Brno
17/2016 V
Štefanová Petra
TOM Rokytná 409 Brno
Rozhodčí proškolení 6.5. - 7.5.2016 v Pacově

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1/2016 H Kvapil Martin TOM Práčata Rapšach
2/2016 H Šebesta Miroslav TOM Rosomáci Suchdol n/Lužnicí
3/2016 H
Marek Petr TOM Kamarádi Pacov
4/2016 H Koloničný Libor TOM Tuláci Frýdek - Místek
Mikulášovice 10.9. - 12.9.2015 - Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
22. H FÚSEK Tomáš TOM Mikulášovice
5. H FÚSEK Tomáš TOM Mikulášovice
6/2015
V
MACHOREK David TOM Mikulášovice
11. V HOŠTIČKOVÁ Jana TOM Mikulášovice
Mikulášovice 10.9. - 12.9.2015 - Mezinárodní mistrovství v turistickém závodě

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
12/2015 V ADÁMEK Tomáš        TOM Mikulášovice
13/2015 V ČAVNICKÝ Oldřich TOM Mikulášovice
14/2015
V DOUTNÁČ Zdeněk TOM Mikulášovice
15/2015
V FÚSKOVÁ Květa TOM Mikulášovice
16/2015
V HORVATOVIČOVÁ Romana TOM Mikulášovice
17/2015
V CHARVÁT Daniel TOM Mikulášovice
18/2015
V KALOUSEK Petr TOM Mikulášovice
19/2015
V KALOUSKOVÁ Lenka TOM Mikulášovice
20/2015
V KREIBICHOVÁ Michaela TOM Mikulášovice
21/2015
V MACHORKOVÁ Simona TOM Mikulášovice
22/2015
V PLEŠINGER Zdeněk TOM Mikulášovice
23/2015 V PLEŠINGER Zdeněk TOM Mikulášovice
24/2015 V SALAČ Filip TOM Mikulášovice
25/2015 V TROJANOVÁ Pavlína TOM Mikulášovice
Rozhodčí proškolení 23.5.2015 v Kralupech nad Vltavou

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1/2015 H ČOKRTOVÁ Jana Junák Český Brod
2/2015 H ČOKRTOVÁ Kateřina Junák Český Brod
3/2015
V
GAJDOŠÍK Tomáš Junák Český Brod
4/2015
H
JELÍNEK Jiří Junák Český Brod
5/2015
H
KAŠPAR Vojtěch Junák Český Brod
6/2015
V
MACHOREK David TOM Mikulášovice
7/2015
H
STŘÍBRNÁ Martina Junák Český Brod
8/2015
H
TAKÁČOVÁ Helena Junák Český Brod
9/2015
H
VLASÁKOVÁ Růžena Junák Český Brod
10/2015
H
VODIČKOVÁ Libuše Junák Český Brod
11/2015
H
ZUMROVÁ Kristýna Junák Český Brod
Rozhodčí proškolení 6.12.2014 v Kralupech nad Vltavou

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
3/2014
H
VEJROSTA Jan TOM - KČT Kralupy nad Vltavou
4/2014
H
ČERNÁ Jitka TOM - KČT Kralupy nad Vltavou
5/2014
V
MÜLLER Michal ZŠ Kynšperk
6/2014
H
WAGNER Vojtěch ZŠ Kynšperk
7/2014
H
HANKOVEC Milan Husot Strakonice
8/2014
H
PROCHÁZKOVÁ Ladislava ZŠ Kynšperk
9/2014
H
NEJEDLÁ Kristýna TOM - KČT Kralupy nad Vltavou
10/2014
H
VAJNEROVÁ Monika    TOM - KČT Kralupy nad Vltavou
11/2014
V
MICHENKA Jiří KČT Hodonín
Rozhodčí proškolení 11.10.2014 v Pacově

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1/2014
H
HROBSKÝ Václav TOM 4501 Kamarádi Pacov
2/2014
H
HŘEBÍK Martin KČT Pacov
Rozhodčí proškolení 3.12.2011 v Řece

K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1/2011
H
Bártová Ludmila
TOM 3910 Nezmaři Bílovec
2/2011
H
Firla Jan
KSVČ Juventus
3/2011
H
Kruliš Jiří TOM 19078 Beskydská 9 Havířov
4/2011
H
Maňásková Vendula
TOM 3910 Nezmaři Bílovec
5/2011
H
Müller Bedřich
TOM 2621 Svišti Bohumín
6/2011
H
Paprota Michael
TOM 19078 Beskydská 9 Havířov
7/2011
V
Bárta Josef
TOM 3910 Nezmaři Bílovec
8/2011
V
Gencová Jitka
TOM 2607 Střelka Orlová
9/2011
V
Grinvaldská Zdeňka
KSVČ Juventus
10/2011
V
Klemš Stanislav
TOM 1310 Divočáci Frýdlant n. Ostravicí
11/2011
V
Kobzinek Petr
TOM 3910 Nezmaři Bílovec
12/2011
V
Kohut Petr
TOM 2604 Práčata Orlová
13/2011
V
Kusala Vlastimil
TOM 2604 Práčata Orlová
14/2011
V
Ondiková Eva
TOM 2604 Práčata Orlová
15/2011
V
Onysko Martin
TOM 2621 Svišti Bohumín
16/2011
V
Pavlů Libor
TOM 1310 Divočáci Frýdlant n. Ostravicí
17/2011
V
Poláchová Klára
TOM 2621 Svišti Bohumín
18/2011
V
Puk Dalibor
TOM 2621 Svišti Bohumín
19/2011
V
Ručka Filip
TOM 2621 Svišti Bohumín
20/2011
V
Skalová Jana
TOM 2621 Svišti Bohumín
21/2011
V
Sladkowská Julie
KSVČ Juventus
22/2011
V
Smolníková Markéta
TOM 1310 Divočáci Frýdlant n. Ostravicí
23/2011
V
Šamonil Dalibor
TOM 2604 Práčata Orlová
24/2011
V
Štorková Eva
TOM 2604 Práčata Orlová
25/2011
V
Tomoszková Michaela
KSVČ Juventus
26/2011
V
Uriček Zdeněk
TOM 19053 Svišti Karviná
27/2011
V
Vyvialová Petra
TOM 1309 Žlutý kvítek Palkovice
28/2011
V
Vyvialová Martina
TOM 1309 Žlutý kvítek Palkovice
Rozhodčí proškolení 28.3.2010 v Českém Brodě
  K.R. Příjmení a jméno Oddíl
26/2010 H ČOKRTOVÁ Eva TOM Český Brod
27/2010 H NOVOTNÁ Radka TOM Český Brod
28/2010 H NOVOTNÁ Hana TOM Český Brod
29/2010 H JIRKAL Jakub TOM Český Brod
30/2010 H MOKOŠÍNOVÁ Blanka TOM Český Brod
31/2010 H OKTÁBCOVÁ Jitka Skaut Týnec n/Sázavou
32/2010 H OKTÁBEC Vojtěch Skaut Týnec n/Sázavou
33/2010 H PAVLÍKOVÁ Zuzana Skaut Týnec n/Sázavou
34/2010 H ČOKRTOVÁ Eva TOM Český Brod
35/2010 H OKTÁBEC Jiří Skaut Týnec n/Sázavou
36/2010 R NÝVLTOVÁ Ivana TOM Český Brod
37/2010 R PORKL Jiří TOM Český Brod
38/2010 R NOVOTNÝ Jaroslav TOM Český Brod
39/2010 R JELÍNKOVÁ Martina TOM Český Brod
40/2010 V NOVOTNÝ Drahomír TOM Český Brod
41/2010 V ČOKRT Václav TOM Český Brod
42/2010 V PAVLÍKOVÁ Tereza Skaut Týnec n/Sázavou
43/2010 V RŮŽIČKA Štěpán Skaut Týnec n/Sázavou
44/2010 V MACHÁČEK Pavel Skaut Týnec n/Sázavou
Rozhodčí proškolení 13.2.2010 v Palkovicích
  K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1/2010 H JAŠČO Miroslav TOM Divočáci 1310
2/2010 H ELIÁŠ Pavel TOM Divočáci 1310
3/2010 H TKÁČ Vítězslav Žlutý Kvítek Palkovice
4/2010 H SUKAČ Vladan Žlutý Kvítek Palkovice
5/2010 H GACHOVÁ Daniela TOM Tuláci FM
6/2010 H KOLONIČNÁ Zuzana TOM Tuláci FM
7/2010 H MERTA Tomáš TOM Tuláci FM
8/2010 H ZBOŘILOVÁ Ivana TOM Ufo
9/2010 H PUKOVÁ Jolana TOM Svišti Bohumín
10/2010 R BAREŠOVÁ Kateřina Žlutý Kvítek Palkovice
11/2010 R HRDINOVÁ Lenka Žlutý Kvítek Palkovice
12/2010 R ŽÁLKOVÁ Daniela TOM Tuláci FM
13/2010 R KOLOŠOVÁ Darina TOM Tuláci FM
14/2010 R FILIPOVÁ Jana TOM Paprsek
15/2010 V BAŘINOVÁ Marie TOM Divočáci 1310
17/2010 H GACH Roman TOM Tuláci FM
18/2010 V KOLOŠ Ondřej TOM Tuláci FM
19/2010 V JAŠÍČKOVÁ Adéla TOM Tuláci FM
20/2010 V ŠUPÁK Jakub TOM Tuláci FM
21/2010 V ŽÍDKOVÁ Monika TOM Lyšáci Malenovice
22/2010 V ŽÍDEK Jan TOM Lyšáci Malenovice
23/2010 V KRYSA Jan TOM Žďorbi
24/2010 V ZÁVADSKÝ Karel TOM Paprsek
25/2010 V JAGLA Lubomír TOM Průzkumník
45/2010 R SASÍN Petr Žlutý Kvítek Palkovice
46/2010 R HALEŠ Michal Žlutý Kvítek Palkovice
47/2010 R BUŽEK Viktor Žlutý Kvítek Palkovice
Rozhodčí proškolení 15.3.2008 v Olomouci
  K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1/2008 H ŽIŽKOVÁ Drahomíra TOM Divočáci 1310
2/2008 V ZAPLETAL Martin TOM 19078 Beskydská 9
3/2008 H HUĎA Tomáš Ing. TOM 1309 Žlutý kvítek
4/2008 H ŠUPINA Jaromír TOM 1309 Žlutý kvítek
5/2008 H ŠUPINA Jan TOM 1309 Žlutý kvítek
6/2008 H HALEŠOVÁ Julie TOM 1309 Žlutý kvítek
7/2008
H STEJSKAL Miloš TOM 0432 Horolezčata Brno
8/2008 H BUKOVSKÝ Jiří TOM 4105 Tuři Olomouc
9/2008 H SKLENÁŘ Michal TOM 4105 Tuři Olomouc
10/2008 H DOBISÍK Miroslav KČT Velký Újezd
11/2008 H DOBISÍKOVÁ Lenka KČT Velký Újezd
12/2008 V BICAN Jaroslav KČT Velký Újezd
13/2008 H HORÁK Michal TOM 0432 Horolezčata Brno
Rozhodčí proškolení 8.5.2007 v Kralovicích
  K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1/2007 H BUŇKA Jiří Kralovice
2/2007 H STANĚK Václav TOM 4901 Kralovice
3/2007 V MARXOVÁ Kamila TOM 4901 Kralovice
4/2007 V KAUTSKÁ Kateřina TOM 4901 Kralovice
5/2007 V BRAUNOVÁ Vendula TOM 4901 Kralovice
6/2007 H KUPKOVÁ Veronika Junák Kralovice
7/2007
H HYNEK Richard TOM 4901 Kralovice
8/2007 H HYNKOVÁ Petra Kralovice
9/2007 V RYKLOVÁ Markéta TOM Saturn Plzeň
10/2007 H ŽITKOVÁ Jana Kralovice
11/2007 H VANĚK Peter Kralupy nad Vltavou
12/2007 V SALFICKÁ Iva Kralovice
13/2007 H SEDLÁČEK Tomáš Kometa Kralovice
14/2007 H BUŇKOVÁ Martina Kralovice
15/2007 V KNEDLÍK Petr Junák Kralovice
16/2007 H KAUCKÁ Kristýna TOM 4901 Kralovice
17/2007 V KUPKOVÁ Alena Kralovice
18/2007 H BASÁKOVÁ Karin TOM Saturn Plzeň
19/2007 H ŠEVČÍK Jakub TOM Saturn Plzeň
20/2007 R KNEDLÍKOVÁ Michaela Junák Kralovice
21/2007 H POPEL Karel TOM 4901 Kralovice
22/2007 H HORÁK Miroslav TOM 4901 Kralovice
23/2007 H TRNKOVÁ Iveta Kralovice
24/2007 H ŠLAJSOVÁ Jana Kralovice
25/2007
H PODUŠKA Ivo TOM Saturn Plzeň
26/2007 H KOLDINSKÝ Jan TOM Kralupy nad Vltavou
27/2007 V STAŇKOVÁ Jitka Šikulové Kralovice
28/2007 H SLAVÍKOVÁ Jana TOM Bílovec
Rozhodčí proškolení 22.2.2007
  K.R. Příjmení a jméno Oddíl
41. H HONZÁK  Miroslav TOM Maracaibo Třinec
42. H GAJ Petr TOR Frýdek Místek
43. H STÁREK Aleš TOM Kralupy nad Vltavou
Rozhodčí proškolení 8.10.2006 v Předměřicích nad Labem
  K.R. Příjmení a jméno Oddíl
1. H ŠEPS René TOM Nezmaři Předměřice
2. H MATĚJKOVÁ Helena TOM Nezmaři Předměřice
3. H VEJROSTA Zdeněk TOM Kralupy nad Vltavou
4. H VILHELM Jiří TOM Orlová
5. H FÚSEK Tomáš TOM Mikulášovice
6. R KUTHANOVÁ Jitka TOM Nezmaři Předměřice
7. V PALOCHOVÁ Marcela TOM Divočáci Frýdlant
8. H MALÁ Kateřina TOM Kralupy nad Vltavou
9. V BERECKOVÁ Petra Lenochod Březolupy
10. H VESELÝ Zbyněk TOM Kralupy nad Vltavou
11. H HOŠTIČKOVÁ Jana TOM Mikulášovice
12. H VEJROSTOVÁ Lenka TOM Kralupy nad Vltavou
13. H ŠEPSOVÁ Irena TOM Nezmaři Předměřice
14. H VILHELMOVÁ Eva TOM Orlová
15. H MOCŇÁKOVÁ Hana TOM Bohumín
16. H FIDLER Aleš TOM Orlová
17. V ČESÁKOVÁ Ivana TOM Nezmaři Předměřice
19. H FIGURA Pavel TOM Bohumín
20. V TROUSIL David TOM Nezmaři Předměřice
21. H HUBÁČKOVÁ Štěpánka TOM 1412 Otrokovice
22. H FÚSEK Tomáš TOM Mikulášovice
23. H KLEMEŠOVÁ Věra TOM TUŘI Olomouc
24. V ČESÁK Jakub TOM Nezmaři Předměřice
25. H BUKOVSKÝ Martin TOM TUŘI Olomouc
26. H ROKYTOVÁ Soňa TOM TUŘI Olomouc
27. H JANOŠEK Karel Azimut 1403
28. H VENCELIDESOVÁ Zuzana TOM Nezmaři Předměřice
29. V KAVAN Jakub TOM Beskydská 9
30. H PISK Bohumil TOM Beskydská 9
31. H ŠKRABKO Dušan Lenochod Březolupy
32. H PODLIPNÁ Alena TOM Nezmaři Předměřice
33. H KENDZIERSKI Pavel TOM Beskydská 9
34. H ZBOŘIL Kamil TOM UFO Ostrava
35. H BERECKOVÁ Iveta Lenochod Březolupy
36. H JAŠŠOVÁ Martina TOM Divočáci Frýdlant
37. H SATINOVÁ Iveta TOM Divočáci Frýdlant
38. H VEJROSTOVÁ Romana TOM Kralupy nad Vltavou
39. H DUŽÍ Vladislava TOM Divočáci Frýdlant
40. H DRÁŽNÁ Barbora TOM 1412 Otrokovice